Jdi na obsah Jdi na menu


Distanční vzdělávání v MŠ 12.4.2021

Vážení rodiče,

chtěli jsme za školku shrnout celou distanční výuku a práci. Ještě jednou musíme všechny moc pochválit za to, že se zapojili. Jak rodiče, tak děti. Nejprve byla výuka pouze pro děti z modré třídy, které mají vzdělávání povinné, ale v posledních dvou týdnech se k nim připojily i děti ze třídy červené, aby si mohly užít jarní hru, kdy je nakonec čekala schovaná veselá odměna v podobě šití filcového kuřátka.

Pro rodiče je tato situace, kdy nemohou umístit děti do školky jistě velmi náročná a pro děti stejně tak, což jsme se snažili v zasílaných plánech zohlednit. Byly koncipovány tak, aby korespondovaly s naším ŠVP, ale zároveň aby děti bavily, byly pro ně zajímavé a zvládly je se základní motivací a drobnou dopomocí rodičů víceméně samy.

Pak nás těšilo, že jste nám zasílali zpětnou vazbu, kdy děti nadšeně vše zvládaly, těšily se na další témata a úkoly. S přibývajícími dny ale přicházely zprávy, že je dětem smutno, že jim chybí školka... Ano, děti přichází o společnost kamarádů, možnost pracovat, hrát si, učit se nové věci, zkoumat, objevovat svět přirozeně... Vše je nám všem jaksi nařízeno. Proto hodnotíme, že jste byli skvělí, zasílali jste, jak děti pracovaly, kreslily, stříhaly, plnily pracovní listy, sešity, malovaly kamínky, zkoumaly první jarní květiny, zasadily semínko, které klíčilo, ...u toho všeho jsme díky fotografiím mohli být s vámi. Za to děkujeme a těšíme se, že brzy budeme ve školce zase všichni pohromadě a v běžném režimu, bez jakýchkoliv omezení.

Za kolektiv MŠ Švecová Michaela