Jdi na obsah Jdi na menu


Výlet do města Tábor 5.6.2019

5. června se vydala pátá a čtvrtá třída na výlet do města Tábor. Děti navštívily představení herců Jihočeského divadla o upálení mistra Jana Husa. Myslím, že po zhlédnutí nikdo z žáků nepochyboval, jak to v té době bylo a že mistr Jan neměl žádnou šanci. Herci do představení zapojili přímo i děti. Po ukončení představení byla venku přichystaná stanoviště, na kterých děti plnily úkoly. Mohly házet sekerkou, bojovat na kládě, razit minci, točit hrnčířským kruhem. A samozřejmě nechyběla ani možnost koupit si občerstvení a dárečky.

V 11:00 hodin nás už očekávali v muzeu čokolády. Prošli jsme starým městem a jeho křivolakými uličkami. V muzeu si děti vyrobily v dílničce obrázky, postavičky a předměty z marcipánu. Nejeden z žáků hned marcipán ochutnal.Shlédli jsme film o výrobě čokolády. Na závěr jsme prošli všechna podlaží muzea s exponáty, mezi které patřilo například oddělení s auty - bylo tam i jedno v životní velikosti, místnost s pohádkami, velký čokoládový vlak,...... Všichni se chtěli vyfotit s Jardou Jágrem.

V přízemí muzea je i velmi příjemná kavárna s různými druhy horkých čokolád, zákusky a prodejna s ručně vyráběnými čokoládovými bonbony.

Výlet se všem bezesporu líbil a cestu do Tábora určitě v budoucnu ještě naplánujeme.