Jdi na obsah Jdi na menu


Projektový den ZŠ - jarní rostliny 25.3.2022

V pátek 25. 3.  žáci z 1. - 3. ročníku uskutečnili projektový den s námětem JARO. Cílem bylo zopakování jarních květin a také jarní hledání určitých prvků.

Začali jsme ve školní družině poslechem pohádky o jarních květinách. Po rozdělení dětí do skupin bylo úkolem dát správný název k dané květině. Trochu jsme si i popovídali o léčivých účincích některých květin a také o květinách jedovatých. Přemýšleli a odhadovali správnou odpověď při květinovém kvízu.

Po svačině jsme se vydali na JARNÍ HLEDAČKU. Úkolem bylo podle zadaných obrázků najít nejenom jarní květiny, ale také např. kosa, včelku, berušku, hnízdo a pod. Našli jsme všechno, kromě berušky a jiřičky.

Dalším úkolem bylo najít různé stromy a zaznamenat místo výskytu. Např. strom s parazitem - jmelím - jsme našli až na Okrádání. Strom s ptačí budkou nedaleko školy a také strom s očima. Ostatní stromy jsme postupně nacházeli cestou nebo na Okrádání, kam jsme společně došli.

Po splnění a zhodnocení úkolů jsme si zahráli na schovávanou a  různé domečky. Počasí nám přálo a všichni jsme měli radost z vydařeného dopoledne.