Jdi na obsah Jdi na menu


Expedice Třeboň 2019

Pondělí 10.6.2019

"Pod dubem za dubem"  Během tohoto programu žáci objevovali a hledali památné stromy, seznamovali se s nejrůznějšími živočichy a rostlinami, žijícími v nich a v nejbližším okolí. Během jednotlivých stanovišť žáci plnili různé úkoly, například vytvářeli sami mohutný a silný dub, objímali nejstarší památný strom, skládali básně apod. Po večeři jsme tvořili s žáky památná trička...

Úterý 11.6.2019

... dnes vyrážíme k rybníku a do Třeboně...v ranním programu hráli žáci nejrůznější hry a soutěže, v rámci kterých poznávali živočichy, kteří v rybníce nebo jeho blízkosti žijí, ale i rostliny, které zde mohou vidět. Nejvíce zábavná byla činnost lovení a pozorování živočichů. Odpoledne jsme vyrazili po hrázích až do Třeboně, kde jsme navštívili chráněnou stanici pro zvířata. Cesta byla dlouhá a bylo opravdu horko, takže byly děti povzbuzeny odměnou v podobě zmrzliny a vyrazili jsme zpátky. Proběhlo focení, a nejrůznější hry. Zítra nás čeká poslední program "honba za pokladem".

Středa 12.6.2019

... Děti během programu zopakovaly nejrůznější znalosti a poznatky z předešlých dnů. S lektorkou si vyprávěliy pověst o tom, jak vznikla Zlatá stoka a následně jsme se podle map vydali hledat onen památný dub, kde jsou dodnes vidět rýhy řetězů od ďábla. Pak děti hledaly slíbený poklad, hráli jsme různé hry a po posledním obědě vyrazili domů.