Jdi na obsah Jdi na menu


Domácí vzdělávání

Systém domácího vzdělávání jsme zavedli z důvodu překlenutí období, na které bude naše ZŠ uzavřena. Chceme touto cestou pokračovat v provizorní výuce hlavních předmětů, která bude spočívat především v zadávání vyváženého množství domácí práce žákům s průběžnou kontrolou jejich výsledků. Při plnění stanovených úkolů počítáme s pravidelným vypracováváním zadané práce dětmi během pracovních dnů. Náš systém se opírá o 3 základní body:

  • Webové stránky školy - stručný přehled probíraného učiva
  • Skolanadlani.cz - konkrétní úkoly v jednotlivých předmětech a další podpůrné informace od učitelů, komunikace s rodiči
  • Předávání vypracovaných domácích prací - ZMĚNA - vzhledem k vývoji situace nebudeme podle původního návrhu vybírat a předávat vypracované a opravené úkoly ve škole. Vše bude probíhat pouze dálkově. Aby bylo zasílání vypracovaných úkolů učitelům co nejjednodušší, stačí vyfotit mobilním telefonem a sdílet na služební emaily učitelů.
    • Vypracované DÚ zasílejte průběžně jednotlivým učitelům na jejich služební emaily, podle toho, který předmět vaše dítě vyučují. Do "předmětu" každé zprávy vždy uveďte jméno žáka a ročník. Jednoduché úkoly, které nevyžadují kontrolu či radu učitele nezasílejte, pouze prověřte, že díte dané problematice rozumí. Učitelé vás k zaslání některých důležitých a hotových úkolů budou vyzývat, aby mohli provést orientační hodnocení znalostí. 

Učitelé jednotlivých předmětů jsou žákům a rodičům pro komunikaci k dispozici přes portál skolanadlani.cz každý pracovní den zejména v době stanovené rozvrhem.

Pro vzdělávání dětí využívejte jakékoli vhodné zdroje v přiměřeném rozsahu. Od 16.3.2020 spouští ČT2 pořad UčíTelka, který by mohl být vhodným doplňkem vzdělávání.

 

Rubriky

1. ročník

Příspěvků: 4

2. ročník

Příspěvků: 5

3. ročník

Příspěvků: 6

4. ročník

Příspěvků: 5

5. ročník

Příspěvků: 5